• Vážení rodičia, milí žiaci!

Pomaly a isto sa blížime ku koncu školského roka. Dúfam, že si  spoločne pozbierame silu, energiu a dostaneme sa do záveru. Dnes mám pre Vás ešte niekoľko úloh, ktoré veľmi rýchlo zvládnete, budeme pokračovať opakovaním a potom už budeme len hravou formou riešiť osemsmerovky, tajničky a hlavolamy.

SLOVENSKÝ  JAZYK

Pondelok 08. 06. 2020

Tento týždeň budeme preberať posledný ohybný slovný druh – SLOVESÁ. Môžete sa spýtať, čo sú to slovesá? Čo sú to slovesá, si nájdeme v učebnici na strane 104. Otvorte si učebnicu na str. 104 a 2x si poučku prečítajte. Teraz si otvorte zošity, napíšte si dátum, ale nezabudnite vynechať riadok a napísať si Cvičenie. Pod cvičenie si napíšte nadpis SLOVESÁ.

No a teraz si poučku prepíšte do zošitov.

Utorok 09. 06. 2020

Dnešný deň začíname opakovaním poučky o slovesách. Opäť si 2x prečítajte poučku a sami pre seba skúste vymenovať 10 slovies, ktoré vyjadrujú, čo robíte vo voľnom čase. (čítam, odpočívam, skáčem, pomáham, behám, učím sa, kreslím, lepím, prechádzam sa.......)

Otvor si učebnicu na str. 104, cv. 4 Nezabudni: Vynechať riadok, Cvičenie, dátum😊

Streda 10. 06. 2020

Učebnica str. 105, cv. 5   Toto cvičenie si krasopisne opíšte a potom farebne podčiarknite, prípadne zakrúžkujte všetky slovesá v tomto cvičení. Koľko ste našli slovies? (7)

V zošite nezabudnite vynechať riadok, napísať Cvičenie a dátum.

ŠTVRTOK 11. 06. 2020

Učebnica str. 105, cv. 6 a.) Cvičenie si pozorne prečítajte a potom farebne vyznačené slovesá prepíšte do zošita.  Prv, než začnete písať, nezabudni na naše pravidlá (vynechať riadok, dátum......)

Učebnica str. 105, cv. 7 Doplňte správny tvar slovesa čítať.

PIATOK 12. 06. 2020

Učebnica str. 105, cv. 10 a.), b.) Nezabudni takisto na pravidlá!!! 😊

MATEMATIKA

Na tento týždeň v rámci opakovania zadávam tieto strany v učebnici MAT:  str. 64, cv. 1, 2, 3, 4, 5, 8

Str. 65, cv. 1, 4,7

ČÍTANIE

Str. 122, 123, 124, 125

Milí žiaci, toto sú úlohy na tento týždeň. Želám Vám i Vašim rodičom veľa trpezlivosti i sily, aby ste ešte tento týždeň zabrali, pretože v priebehu budúceho týždňa sa budú uzatvárať známky a to je signál k ukončeniu školských povinností. V prípade nejakých nejasností volajte alebo píšte.

S pozdravom a želaním pevného zdravia ostáva Vaša pani učiteľka.