• Športová trieda so športovou prípravou, so zameraním na atletiku

• V šk. roku 2024/2025 otvárame jednu triedu s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy,so zameraním na atletiku, od 5. ročníka.

Zriadenie triedy s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na atletiku sa riadi § 103 – 106 z. č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Trieda s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na atletiku je trieda určená pre športovo talentovaných žiakov, v ktorej je systematická športová príprava súčasťou vyučovania. Činnosť v takejto triede je zameraná na optimálny rozvoj pohybových predpokladov žiakov pre konkrétne športové odvetvia a zvyšovanie ich športovej výkonnosti.

V triedach s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na atletiku sa vyučuje podľa upraveného učebného plánu základnej školy. Predmet športová príprava sa, ako súčasť výchovno-vzdelávacieho procesu, vyučuje podľa osobitných učebných osnov vypracovaných v spolupráci so športovými zväzmi v súlade so zásadami športového tréningu v objekte školy.

Do triedy s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na atletiku sa prijímajú žiaci do 5. ročníka po overení špeciálnych zručností, schopností a nadania vo 4. ročníku.

Predmet športová príprava sa vyučuje v rozsahu 3+1 hod./týž. (okrem 2 hodín TEV) v rámci rozvrhu hodín triedy.

So žiakmi pracujú kvalifikovaní tréneri a učitelia športovej prípravy.

V triede s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na atletiku Vaše dieťa čaká:

• všestranná príprava v rámci športovej prípravy
        • rozvrh hodín so zameraním na športovú prípravu v rozsahu 4 hodiny týždenne
        • získanie špeciálnych pohybových zručností, kompenzačné cvičenia a posilňovanie svalov
        • kvalitná úroveň vzdelávacieho procesu
        • rovnaký počet hodín vyučovania cudzieho jazyka v porovnaní s klasickou triedou
        • výchovno-vzdelávací proces v novozriadených odborných učebniach s využitím interaktívneho a projektového vyučovania, práca s PC a internetom
        • získavanie vedomostí populárnejšou formou účasťou na exkurziách a výletoch
        • starostlivosť o zdravý vývin detí poskytovaním školského mliečneho programu
        • prezentácia najlepších výsledkov a zaujímavých aktivít na aktualizovanej webstránke školy: https://zssnpga.edupage.org/?
        • vhodné využitie voľného času krúžkovou športovou činnosťou

Štúdium v triede s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na atletiku je bezplatné.

Podmienky pre prijatie do triedy s rozšíreným vyučovaním športovej prípravy so zameraním na atletiku:

• vyhovujúca zdravotná spôsobilosť – potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti
        • vedomostná úroveň – priemer známok do 1,5
        • úspešné absolvovanie testov - skúšok na overenie športového nadania
        • žiadosť a súhlas zákonných zástupcov žiaka so zaradením žiaka do športovej triedy