• Zadanie DÚ na týždeň od 25. 05. – do 29. 05. 2020

Vážení rodičia, milí žiaci!

Opäť je tu nový týždeň a my musíme pracovať ako včeličky. Takže ideme do toho!!!

SLOVENSKÝ JAZYK

Pondelok 25. 05.2020

Tento týždeň preberieme ďalší ohybný slovný druh – a tým sú číslovky. Otvorte si učebnicu na str. 100 a prečítajte si aspoň 2-3 krát poučku, čo sú to číslovky. Potom si túto poučku napíšete do zošitov SJ. Samozrejme, nezabudnite na zvyky, ktoré sú: vynechať riadok, napísať Cvičenie, dátum 25. 05. a potom farebne nadpis Číslovky

A teraz pokračujeme cvičením 1, na str. 100. Najprv si dobre prezrite obrázok a potom si ústne odpovedajte na otázky.

Takisto ústne si urobte cv. 2.

Na záver dnešného učenia sa, zopakujte si poučku, čo sú číslovky. Čítajte 2x.

UTOROK 26. 05. 2020

Na začiatku dnešnej hodiny si zopakujeme slovné druhy.

• Máme 10 slovných druhov
          • 5 ohybných slovných druhov, 5 neohybných slovných druhov
          • Ohybné slovné druhy: podstatné mená, prídavné mená, zámená, číslovky a slovesá
          • Neohybné slovné druhy: predložky, spojky, častice, citoslovcia a príslovky

Opakovanie máme za sebou, takže môžeme pokračovať tam, kde sme včera skončili. Otvorte si učebnice na str. 100 a znovu si prečítajte 1x poučku, čo sú číslovky.

Povieme si, aký je rozdiel medzi číslovkami, ktoré vyjadrujú počet a číslovkami, ktoré vyjadrujú poradie. Tie, ktoré vyjadrujú počet ( jeden, dva, 3, 4), hovoríme im základné číslovky a tým, ktoré vyjadrujú poradie (prvý,  druhý, 3., 4.), hovoríme, že sú to radové číslovky. Aby sme ich vedeli rozoznať vtedy, keď sú napísané číslicami, tak za radovými číslovkami musíme napísať bodku.

VZOR: 1 jeden, 2 dva                   1. prvý, 2. druhý

Teraz budeme pracovať v učebnici. Str. 101, cv. 4. Najprv po a.) – ústne, potom po b.) – písomne. Otvorte si zošity, vynechať riadok, dátum a Cvičenie. Číslovky do cvičenia píšte slovne. Napr. Dedko prišiel k repe prvý.

Keď to budete mať hotové, urobte si ešte aj cv. 5

STREDA 27. 05. 2020

Dnes budete mať za úlohu si urobiť iba jedno cvičenie: str. 101, cv. 6

ŠTVRTOK 28. 05. 2020

Na str. 102 máte poučku, v ktorej sa hovorí o pravopise čísloviek. Ja som Vám to už spomenula v zadaní na utorok. Teraz si poučku napíšte do zošitov aj so vzorom. Potom vynecháte riadok a precvičte si písanie čísloviek na str. 102., cv. 9.

PIATOK 29. 05. 2020

Do zošita si napíšte dátum, Cvičenie a vynechať riadok 😊

Str. 102, cv. 13  Nezabudnite na bodku pri radových číslovkách!

ČÍTANIE od 25. 05. – 29. 05. 2020

Str. 114, 115, 116, 117

MATEMATIKA od 25. 05. – do 29. 05. 2020

PZ str. 41, 42, 43, 44, 45

Na tento týždeň by to bolo všetko. Zadanie DÚ od 01. 06. 2020 bude prebiehať takým istým spôsobom ako doteraz. Bude Vám to preposielané emailom a bude to aj na stránke školy.

Prajem Vám úspešný týždeň plný optimizmu a radosti. S pozdravom a prianím pevného zdravia ostáva vaša triedna pani učiteľka Nataša Albertová