• 25.5.-29.5.

• PONDELOK  25.5.

SJL:

Šlabikár s. 62/ 1-slová, ktoré sa podaria deťom prečítať, môžu označiť hviezdičkou.

S.63/2 - k slovu napísať číslo.

S.63/3 - deti sa snažia vybrať vhodnú vetu, podľa toho, čo vidia na obrázku. Označia hviezdičkou.

Písanie - odpis  1.odstavca z textu Max  Šlabikár s. 61   - deti píšu odpis do Písania 5 s.24.  Pokračujú pod prepisom, ktorý sme písali minulý týždeň. Do nového riadku napíšu dátum 25.5.a do ďalšieho riadku začnú písať odpis.

Všimla som si,že niektorí prepis písali do opičkového zošita. Prosím, aby odpisy a prepisy deti písali do Písania 5, aby to mali pokope, keď si to budem chcieť v škole pozrieť.

Prosím poslať na kontrolu, ďakujem.

MAT:

PZ s. 65 - cv.1 a 2 sú podobné ako sme počítali v piatok na online učení. Pozor je tam 1 veľmi dôležitý rozdiel, ale verím, že deti si ho všimnúsmiley.

Cv.3 - deti vymaľujú motýliky podľa výsledkov, ktoré majú určené v zadaní.

Cv.4 - deti sa snažia vypočítať všetky príklady tak, aby celý štvorec vyšiel.

Cv.5 - úloha vychádzy z cv. 3. Deti zapíšu počet motýľov danej farby. Potom sa pokúsia deti vypočítaťpríklad, ktorý im vznikol.

Vajíčková úloha - deti vyznačia cestu motýlika tak, aby si sadol na každý kvietok.

Prajem príjemné pracovanieheart

UTOROK  26.5.  online učenie - 9.00, 9.30, 10.00, 11.00 a 16,15

Čítanka s.2 a 3

Písanie s.4 - malé q - posielam krátke viedeo na písanie q.

MAT: s.66

STREDA   27.5.

Dnes chcem detičky opäť veľmi pochváliť, lebo pri včerajšom online učení boli veľmi šikovné heart.

Čítanka s.4 a 5

Text  Alenka a svet  - text si  môžete s deťmi prečítať na striedačku. Kúsok dieťa a kúsok vy.

Cv.1 - deti vyznačia správnu odpoveď a nech vám skúsia povedať, čo tie výrazy asi znamenajú.

Vtip - verím, že sa na ňom zasmejete smiley .

S.5 - kratučký text o lipových kvietkoch. Tie deti, ktoré pracovali už skôr v Čítanke, môžu  písaný text prepísať do Písania.

Cv.2 - vyfarbia jarné kvietky. Písmenko, ktoré sa nachádza pri slove prepíšu do štvorčekov. Písmenká vpisujú po riadkoch.

Cv.3 - deti si namiešajú čajík z liečivých rastlín.

Písanie 5 - s.4 písmeno Q.

PZ s. 67

Cv.1 - deti vypočítajú príklady a na strom nakreslia čerešne podľa výsledkov. Ďalej usporiadajú čísla od najmenšieho po najväčšie. Pod stromami sú popadané čerešne, ktoré postupne zapíšu do prázdnych štvorčekov a spočítajú.

Cv.2 - 20 čerešní deti rozdelia po 5 na 4 koláče.

Cv.3 - deti dopočítajú  celý štvorec tak, aby všetky príklady vyšli správne. Upozornite ich na to, aby si vždy, keď dopíšu nejaké čislo, prepočítali celý príklad, či je to správne.

Vajíčková úloha je o odhade. Čiže najprv by deti mali odhadnutým, v ktorej skupinke je viac čerešní až potom by naozaj mali čerešne spočítať, porovnať a označiť, či ich odhad bol správny alebo nie.

Prajem príjemné učenie.

ŠTVRTOK 28.5.

Čítanie s. 6 a 7

Text Rozprávka z pekárne - prosím, prečítajte text deťom najprv vy, lebo cv.1,2 a 3 vychádza z porozumenia textu. Keďže je text dosť dlhý, kým by ho deti prečítali, nemuseli by mu úplne porozumieť. Po vypracovaní  úloh si ho aj deti prečítajú.

V cv. 1 hľadajú názov susedovho psíka. (Arnold)

V cv.2 prečiarku slová, ktoré sa nenachádzajú v texte. Písmenká pri prečiarknutých slovách opäť zapíšu do štvorčekov. (riešenie: žehlička, trpaslík, húsenica, fúrik, džem, fľaša, jabloň)

V cv.3 označia odkiaľ bol prvák z prvej triedy (Dúbravka).

V. cv. 4 - vyznačia výrobky, ktoré sa nepečú v pekárni  (7 výrobkov).

Hádanku a vtip si len prečítajú.

Písanie s. 5 malé písané w. Poslala som krátke video na messenger.

MAT:

PZ s. 68 - opäť máme trošku rysovania. Prosím, aby deti pracovali s pravítkom, naposledy zvlśdli rysovanie perfektne.

Predtým než začnete pracovať, prosím deťom vysvetlite pojmy súčet ( +) a rozdiel (-).

Cv.1 - vždy spoja bodky (rysujú) s číslami tak, aby  výsledok bol 17. Potom zapíšu príklady.

Cv.2 - vždy spoja bodky (rysujú) s číslami tak, aby výsledok bol 3. Potom zapíšu príklady.

Vajíčková úloha - deti vymyslia o obrázku 3 vety pravdivé a 3 nepravdivé.

V obdĺžniku spoja 2 bodky tak, aby vznikli 2 trojuholníky (spoja bodky, ktoré sú oproti sebe - existujú 2 možnosti).

Prosím poslať na kontrolu, ďakujem.

PIATOK  29.5. online učenie 9.00,9.30,10.00,11.00 a 16,15 hod.

Čítanka s. 8 a 9

Písanie 5 s. 5 . veľké W