• 20.-24.4.

• PONDELOK 20.4. 2020

SJL:

Šlabikár s.43 - text Čo hovoria mamy? - prečítať a celý prepísať do prepisových zošitov (prepis podlať na kontrolu).

S.43/4 - nakresli srdiečko k slovu, ktoré označuje aká je mama.

Posielam PL na písmenko g ( metodici.pdf )  . Prosím tiež poslať na kontrolu.

MAT:

PZ s. 44 - úlohy vypočítať podľa zadania. Cv. 4 namiesto čísla dopíš písmeno a prečítaj tajničku.

Opičkový zošit: Napíš a vyrieš:   Hneď pred 12 ______             Hneď za 19________          Za 17_________

Pred 7 ________                    Za 14 _______              Hneď pred 10 ________

Prílohu Vám posielam cez edupage a mail. Príjemné pracovanie prajem. Papa

UTOROK 21.4.2020  (online učenie o 9.00,  9.30, 10.00, 11.00, 16.15 hod.)

SJL:

Šlabikár: s.44 - nové písmeno f, F.

S.44/ 1,2,3 - urobiť podľa zadania.

Písanie: opičkový zošit - prosím prepísať do cvičných zošitov, tak ako vždy. Jedno slovo - jeden riadok.

Dnes stačí písať iba malé f. Posielam vám aj video ako správne písať malé pásané f.

Písanie s. 18 - malé f.

MAT:

PZ s. 45 - precvičovanie slovných úloh. Príklady do 20.

Teším sa na Vás na online učení. PAPA

STREDA 22.4.2020

SJL

Posielam peknú prezentáciu na f, F.     Vyvodenie_F_f.pptx

Šlabikár: s.44 - text FUTBALOVÁ SOBOTA -  keďže je text opäť pomerne dlhý, stačí čítať len 1. odstavec a v ňom podčiarknuť slová s písmenom f.

Písanie - veľké písané F. Vychádzame z písmeného T, ktoré deti už poznajú. Potom už treba len dopísať na zvislú čiaru približne v polovici háčik. Hlavne dajte pozor na vrchnú časť písmenka, aby deti nerobili príliš veľkú vlnovku, skôr nech to je len rovná čiara. Včera som vám poslala video ako sa píše veľké F, tak si to tam prosím pozrite.

V opičkových zošitoch nech si deti precvičia písanie veľkého F (včerajšie foto). Potom môžu pokračovať v Písaní s. 18, s. 19/2.

Na kontrolu mi prosím pošlite písanie veľkého F.

MAT:

PZ s. 46 - v cv.1 a v cv. 3 je podobné počítanie ako sme robili včera v cv.2 (o koľko viac a o koľko menej). Pripomeňte im prosím, že pri odčítaní vždy musia dať väčšie číslo ako  prvé. Ostatné úlohy by mali zvládnuť bez problémov.

Posielam aj PL . Je trošku dlhší, takže kľudne bude stačiť, keď mi ho pošlete na kontrolu do pondeloku. PL_Pocitame_do_20.pdf

Dnes chcem deti veľmi pochváliť za ich usilovnosť a super prácu pri online vyučovaní. Boli veľmi šikovné a urobili mi veľkú radosť. Viem, že písmenko f je dosť náročné, ale verím, že ho všetci zvládnu, chce to len trošku času a precvičovania. Ďakujem pekne za Vašu spoluprácu a trpezlivosť.

ŠTVRTOK  23.4. 2020

SJL:

Šlabikár: s. 45 - čítať celý text a podčiarknuť v ňom všetky slová s písmenom f.

Písanie: prepísať z textu s.45 nadpis (Futbalová sobota - prvé veľké písmeno a všetky malé)  a prvé dve vety.  Prosím poslať na kontrolu.

Zošit Písanie s. 19/3,4,5 - prosím poslať na kontrolu.

MAT:

PZ s. 47  V cv.2 treba vždy napísať ako prvé najväčšie číslo  (musia spočítať prečiaknuté aj neprečiarknuté guličky) a potom odčítaju číslo, ktoré je znázornené prečiarknutými guličkami.

Cv.3 sú slovné úlohy, ktoré vychádzajú z postavičiek Ivana a Ivety. Musia dokreslovať postavičkám nezapnuté gombíky. Nad výpočtom by mali deti znázorniť pomocou guličiek daný príklad. Podobne ako je v cv.2.  V kontrole slovnej úlohy nesmú deti zabudnúť, že vychádzajú z výsledku slovnej úlohy.

Vajíčková úloha je v prvom rade o odhade. Deti musia najprv odhadnúť, na ktorej košeli je viac gombíkov až potom môžu úlohu riešiť ďalej.

Prajem detičkám príjemné učenie.

PIATOK  24.4. 2020    (online učenie o 9.00,  9.30, 10.00, 11.00, 16.15 hod.)

SJL:

Nácvičný diktát cez online učenie.

Čítanie textu Futbalová sobota  a s. 45/5  - poradie dní v týždni.

Precvičovanie písmenka f hravou formou - 1 minúta.

Opakovanie geometrických tvarov:

trojuholník, štvorec, obdĺžnik a kruh  - posielam aj prezentáciu na hravé precvičenie    Poznavame_geometricke_tvary.ppt

a pracovný list na precvičenie geom_tvary_PL.pdf

Do matematických zošitov nech si napíšu poznámky - foto.

Ďakujem a teším sa na deti pri online učení.