• 27.4. - 1.5.

• PONDELOK 27.4. 2020

SJL:
          Nové písmenko dz. Prosím, vysvetlite deťom čítanie písmenka, vidia síce 2 písmenka, ale čítajú ho ako jedno.Na messenger Vám pošlem kratučké video, ktoré im pomôže pri čítaní. Nech skúsia povedať nejaké slovo s dz a dajte prosií pozor na správnu výslovnosť.

Šlabikár s. 46- písmeno dz,Dz.Čítať slová pri písmenkách. Cv.1 vypracovať trojsmerovku, hľadajú slová s písmenkom dz. Cv.2 číslujú rovnakým číslom to, čo k sebe patrí. Niektoré slová možno nebudú poznať, tak im ich prosím vysvetlite.

Písanie malého dz - posielam video na messenger. Prosím ukážte ho deťom a nech podľa neho píšu písmeno dz. Keďže sú to písmenka, ktoré poznajú, bude ho stačiť precvičiť len v Písaní s.20. Prosím iba malé dz, slabiky a slová s nim. V opičkovom zošite si môže precvičiť ten, komu to pôjde slabšie.

Mat:
          PZ s.48. Počítanie v obore od 0-20. Všetky úlohy, ktoré sa nachádzajú na tejto strane, by deti mali bez problémov zvládnuť.

Ďakujem a prajem príjemné učenie.

UTOROK  25.4. 2020  (online učenie 9.00, 9.30, 10.00, 11.00 a 16,15hod.)

SJL:
          Šlabikár: s. 47 - čitať text Písmenko Dz.
          Písanie veľkého Dz. Poslala som video na messenger ako sa píše veľké Dz. Keďže deti už poznajú veľké D aj malé z,tak by to deti mali zvládnuť bez problémov. Prosím precvičiť písanie v zošite Písanie s. 20 .

MAT:
          PZ s. 49. Precvičovanie slovných úloh aj s kontrolou.
          Všetko potrebné k písmenku Dz  vysvetlím deťom vrámci online učenia.

Detičky , veľmi sa na vás teším. PAPA

STREDA    29.4. 2020

Chcem pochváliť deti za včerajsie online učenie. Boli veľmi šikovné a veľmi pekne pracovali.
          SJL:
          Dnes začíname nové písmenko dž, Dž. Video, ktoré som poslala v pondelok môžete deťom opäť pustit, lebo tam bolo aj vyvodenie písmenka dž. Posielam ešte kratučkú prezentáciu na písmenko dz a jeho precvičenie v čítaní. Vyvodenie_pismena_dz.pptx

Šlabikár s. 48 písmeno dž a Dž - dajte prosím pozor aj na správnu výslovnosť.  Deti môžu opäť na začiatok skúsiť povedať nejaké slovo s písmenkom dž. Potom si prečitajte slová pri písmenku dž. Prosím vypracovať celú s.48/1,2 a 3.

Písanie písmena dž.  Keďže je písmenko dž veľmi podobné s písmenkom dz a odlišuje sa len, že pridáme mäkčeň, tak len dohliadnite na napísanie mäkčeňa. Musí byť napísaný nad písmenkom z a nesmie sa ho dotýkať. Posielam opäť PL na precvičenie  písmenka, ak by niekto potrebovalPL_-_Pisanie_pismena_dz__Dz.docx (Nie je to povinné).
          Písanie s.21 - poprosím písať zatiaľ len malé dz.

MAT:
          PZ s.49. Dnes prichádzame k tomu, prečo je potrebný správny rozklad dvojciferného čísla. Včera na online učení som to  s deťmi prešla a rozklad vedeli super. Takže vždy je dôležité, aby číslo rozdelili na desiatky a jednotky t.j. 10 a nejaké číslo.
          Napr. 18 rozdelíme na 10 a 8.

Pri odčítaní postupujeme tak, že odčítame len jednotky (menšiu od väčšej) a desiatku (čiže 1) dopíšeme pred jednotky.

15  -  3  =              10 a 5 je rozklad čísla.  Dieťa odpočíta v hlave 5 - 3 a výsledok (2) dopíše za rovná sa. Pred 2 dopíše
          10  5                         zostávajúcu desiatku (čiže číslo 1).

Vyzerá to možno zložito, ale keď to deťom ukážete a vysvetlíte, tak to po pár príkladoch už zvládnu bez problémov.
          Ja to potom ešte s deťmi preberiem vo štvrtok na online učení.
          Príjemne pracovanie prajem.

ŠTVRTOK    30.4.2020     (online učenie: 9.00, 9.30, 10.00, 10.45 a 16,15 hod.)

SJL:
          Na precvičenie písania dz, dž posielam pracovný list dz_dz.docx  a na precvičenie čítanie dž adž posielam prezentáciu Slova_s_dz_dz.ppt

Šlabikár s. 49 text O príšere. Strana 49/4 a 5  .
          Písanie: veľké Dž s. 21 - dnes mi  prosím poslite na kontrolu vyplnenú stranu.

MAT:
          PZ s. 51 - príklady s rozkladom (vysvetlím a precvičíme na online učení).
          Posielam aj PL na počítanie od 0-20. mat_tristvrter_p_1.doc

Vypracované pracovné listy mi prosím na kontrolu  pošli do pondelku.
          Ďakujem a prajem pekný predĺžený víkend.