• Školský klub detí

NOVÉ!!

Pondelok 13.12. 2021

Ahojte milé deti!

Blíži sa nám krásne obdobie Vianoc, tak som Vám pripravila pár aktivít na voľný čas. Najdôležitejšie je však, aby ste boli veľa na čerstvom vzduchu, je to prospešné pre vaše zdravie. Ak budete chcieť, kľudne mi napíšte, ako sa máte alebo pošlite fotky vašich výtvorov. Prípadne ako pomáhate mamičke s prípravou medovníčkov. Môj mail je czanikm9@gmail.com.

Prajem Vám krásne Vianoce, pekné prázdniny plné zážitkov a veľa snehu.

Vaša pani vychovávateľka Monika

Veselý stromček

Básnička o vločke:

Zimné aktivity:

Zimné omaľovánky (popros mamičku, aby ti vytlačila zo stránky krokotak.com):

Anjelik z papiera:

22.3.2021

Ahoj deti, blížia sa nám sviatky jari- Veľká noc. Posielam Vám krásne nápady na jarné tvorenie . Prajem Vám veľa zábavy!

Kuriatko z odtlačkov vidličky

Kuriatka z odtlačkov korkovej zátky

Učíme sa kresliť sliepočku

Zajko z rolky

9.3.2021

Milé deti!

Pripravila som pre vás aktivity, pri ktorých sa zabavíte a použijete svoje rúčky na odtláčanie. Stačí si ruku natrieť temperovou farbou so štetcom a odtlačiť na papier. Potom už len farbičkou dokresliť ostatné detaily.Takto si vytvoríte krásne jarné motívy ako motýľa, ovečku, kvietky, sliepočku.Dobrú zábavu pri tvorení!

Kvetinky z odtlačených rúk

Ovečka z odtlačených prstov

Sliepočky z odtlačených rúk

Motýlik z odtlačených rúk

16.2.2021

Milé deti!

Dnes nám vonku krásne sneží, tak dúfam, že po napísaní domácich úloh sa budete veľa hrať na čerstvom vzduchu. Je to dôležité pre vaše zdravie. Pripravila som pre vás malú aktivitu na písmenko S. Viete prečo S? Veď S ako SNEHULIAK alebo S ako SNEH. Môžeš si vybrať, ktorú aktivitu urobíš. Nezabudni sa mi pochváliť fotkou . Popros maminu, aby mi ju zaslala na adresu czanikm9@gmail.com

Prajem ti veľa zábavy!

Aktivita č. 1:

Napíš písmenko S do snehu, krupice alebo múky. Popros maminu o spoluprácu. Vytvor z písmenka S SNEHULIAKA tak, že dokreslíš klobúk, oči, nos.

Aktivita č. 2:

Napíš na kancelársky papier veľké písmeno S. Do štipca na prádlo upevni malú špongiu. Namoč ju do farby a otláčaj po čiare.

Aktivita č. 3:

Napíš na kancelársky papier veľké písmeno S. Nalepuj po čiare pom pomy, krúžky alebo fazuľky. Môžeš aj vyložiť lentilkami, tie neprilepuj, potom by sa už nedali zjesť. smiley

Písmeno S môžeš aj vymodelovať z plastelíny. Pozri si to na prvom obrázku hore.

8.2.2021

TVORÍME Z PAPIEROVÝCH ALEBO PLASTOVÝCH POHÁROV

Ahojte deti!

Ako sa máte? Chcem sa poďakovať deťom, ktoré mi zaslali obrázky vytvorené vo voľnom čase, veľmi som sa potešila. Pochvala je istá! Naďalej mi môžete posielať na mailovú adresu obrázky. Poteším sa vašim výtvorom, tu nájdete zopár nápadov.

Pekný týždeň prajem!

CVIKY S ABECEDOU

Každý deň si vyber jedno alebo dve písmenká a splň danú úlohu, zapojiť môžeš aj rodičov.

PÍSMENKÁ Z PREDMETOV

Precvič si rozpoznávanie tlačených písmen, ktoré už poznáš. Vytvor z pasteliek, stavebníc, lentiliek, kamienkov písmená. Popros mamičku, aby ich odfotila a poslala mi. Teším sa na tvoje písmenká.

ROZTEČENÉ FIXKY

Popros staršieho súrodenca, aby ti pomohol so zaujímavým pokusom. Tretiaci ho zvládnu aj sami. Pomôcky, ktoré potrebuješ a postup práce sú na obrázku. Držím ti palce!

ZDRAVÝ TANIER

Priprav si s mamičkou zdravý olovrant z ovocia. Vitamíny sú veľmi dôležité pre zdravie.

Dobrú chuť ti prajemsmiley

Milé deti!

Keďže sa ešte chvíľu neuvidíme , tak sa vám prihovorím takto na diaľku. Ako sa máte? Určite okrem úloh, ktoré vám zadáva pani učiteľka sa vo voľnom čase aj veľa hráte, niečo pekné tvoríte, kreslíte. Pripravila som vám zábavné aktivity na vyplnenie voľného času. Veľmi sa poteším, keď mi dáte vedieť, ako sa máte. Môžete poprosiť rodičov, nech vaše výtvory odfotia a pošlú na moju mailovú adresu czanikm9@gmail.com alebo do skupiny na mesengeri. Keď sa opäť stretneme v škole, pochvala je istá.

Teším sa na vaše výtvory

Pani vychovávateľka Monika

ORIGAMI- Skladanie papiera

SNEHULIAČIK Z PRSTOV

Pomôcky: kancelársky papier alebo výkres, čierny papier, fixky, farbičky ,lepidlo, farebný papier.

Postup: Obkresli mamičkinu ruku na biely papier alebo výkres, nalep na farebný papier. Z čierneho papiera povystrihuj klobúky alebo ich nakresli čiernou fixkou. Dokresli oči, ústa, nos a šál.Môžeš dokresliť aj pozadie.

OBRÁZKY Z VATOVÝCH KRÚŽKOV

Pomôcky: Vatové tampóny, lepidlo, papier, fixky

Postup: Podľa obrázka ponalepuj krúžky, dokresli strom, vločky, oči, ústa, nos, ruky.

Ak nemáš niektoré pomôcky, použi kľudne niečo iné alebo nakresli obrázok podľa seba.

HRY  S RODIČMI

Môžeš sa aj zahrať hry, ktoré spolu hrávame poobede, napríklad Teplo, zima...Hádaj na čo myslím...alebo si pozrite tieto hry

Dobrú zábavu prajem!