• Zadanie DÚ od 11. 05. – 15. 05. 2020

Vážení rodičia, milí žiaci!

Opäť začal nový týždeň a je tu čas na nové zadanie domácich úloh. Musím Vás pochváliť za Vašu prípravu i za Váš prístup k zodpovednosti. Zároveň patrí poďakovanie aj Vašim rodičom, ktorí Vám pomáhajú pri príprave a pri riešení všetkých zadaní.

SLOVENSKÝ JAZYK

PONDELOK 11. 05. 2020

Začíname opakovaním prebratého učiva. Boli to zámená. Vašou úlohou bude, aby ste si prečítali zo zošita, čo sú to zámená. A teraz keď ste si prečítali, čo sú zámená, môžete si napísať Cvičenie, dátum a nezabudnite vynechať riadok. Opíšte si cvičenie na str. 96, cv. 7 a takisto si farebne vyznačte slová, ktoré sú v cvičení červené.

Keď to máte, odložte si pero a každý z vás si prečíta 3x poučku pod cvičením, ktoré ste opisovali.

UTOROK 12.05. 2020

Budete pokračovať dnes nasledovne. Opäť si otvorte učebnicu aj zošit a prečítajte si ešte raz poučku.  Vynechajte riadok, napíšte si dátum a Cvičenie. Opíšte si poučku do zošita. Opäť vynechajte riadok a vypracujete si cv. 8, na str. 96. Budete písať len druhú časť (6 viet), kde farebne doplníte zámeno.           Vzor: To je môj sveter.

STREDA 13. 05. 2020

Str. 96, cv. 10 Cvičenie si krasopisne opíšte a potom vyhľadajte zámená a farebne ich označ. Nezabudnite na naše staré zvyky! V zošite vynechať riadok, dátum a Cvičenie.

ŠTVRTOK 14. 05. 2020

Budeme pokračovať podobne ako deň predtým. Učebnica str. 96, cv.11.

PIATOK 15. 05. 2020

Dnes som pre vás pripravila PL.

PL:    SJ_3-_zamena.docx

ČÍTANIE

Prečítate si v čítanke str. 109, 110, 112, 113

Potom si z čítanky na str. 110 napíšete do svojich zošitov, ktoré používame na hodinách čítania žltú sovičku. Dozviete sa to, čo sme si už v škole hovorili. Zjednodušene povedané, že básničky sú POÉZIA a neveršované dielo je PRÓZA.

PONDELOK 11. 05. 2020

V matematike sme začali hovoriť o štvorciferných číslach. Skúste nahlas napočítať po stovkách nasledovne:

100,200,.........................................1 300,        4 700, 4 800,......................................5 100

Teraz skúste počítať odzadu: 3 100, 3 000, ................2 600,     7 700, 7 600, .......................6 900

No čo? Zvládli ste to ? Pevne verím, že áno, veď vy ste všetci šikovní!!!:-)

Tento týždeň budete pracovať v PZ na str. 37, 38, 39, 40

To by bolo na tento týždeň všetko, prajem vám pekné prežitie tohto týždňa, svoj čas počas dňa si rozdeľte rovnomerne na úlohy, na oddych i na športovanie a možnože sa nepotrvá dlho a budeme sa môcť učiť spoločne v našej triede.

S pozdravom a prianím pevného zdravia ostáva Vaša p. učiteľka Nataša Albertová