• Medzníky 2.svetovej vojny-1.miesto

• Dňa 19.4.2024 sa v Dome Matice slovenskej uskutočnil tretí ročník okresného kola súťaže "Medzníky II.svetovej vojny". Vyhlasovateľom súťaže je Slovenský zväz protifašistických bojovníkov. Organizátorom súťaže je Oblastná organizácia SZ PB v Galante. Na príprave a vykonaní okresného kola sa podieľajú: mesto Galanta, Komisia pre prácu s učiteľmi, ženami a mládežou; Komisia historicko-dokumentačná SZPB v Galante.
          Poslaním súťaže MEDZNÍKY 2. SVETOVEJ VOJNY je prehlbovať, rozširovať a upevňovať v povedomí vedomosti z dejín; pripomenúť si výročie Slovenského národného povstania a výročie ukončenia druhej svetovej vojny a víťazstva nad fašizmom, budovať úctu mladej generácie voči obetiam fašizmu v II.svetovej vojne, pestovať hrdosť na národnooslobodzovacie tradície nášho
          ľudu, prispievať k odhaľovaniu neľudskosti fašizmu a neofašistických ideí, učiť sa rozumieť iným ľuďom a byť voči ním tolerantní, vychovávať žiakov k poznaniu odlišností ľudí, národov a národností, rás, kultúr a náboženstiev, prispievať k porozumeniu a výchove k mieru a k právam dieťaťa.
          Na našej škole školské kolo absolovali všetci žiaci deviateho rčníka. Zúčastniť sa však mohli iba traja najúspešnejší. ZŠ SNP zastupovali žiaci: Monika K., Filip K. z 9.B a Elianne J. z 9.C. V súťaži získali najväčší počet bodov, čím sa stali víťazmi III. ročníka a zároveň postupujú na celoslovenské kolo do Senice, ktoré bude v mesiaci jún.
          Víťazom blahoželáme a v celoslovenskom kole prajeme čo najlepšie umiestnenie.

Mgr. Janka Krúteková