• Zadanie DÚ od 04. 05. – 07. 05. 2020

Vážení rodičia, milí žiaci!

Posielam Vám krásny srdečný pozdrav a prajem Vám pekný nový týždeň plný slniečka. Aj tento týždeň bude o niečo kratší, pretože piatok je opäť dňom pracovného pokoja.

Pondelok 04. 05. 2020

SLOVENSKÝ JAZYK

Dnešná prvá hodina začína novým učivom. Prejdeme na nový ohybný slovný druh a to sú ZÁMENÁ. Položíme si otázku: „Čo sú to zámená?“

Zámená sú slová, ktorými môžeme nahradiť (zameniť) podstatné mená a iné slovné druhy. Toto je poučka zo str. 94 a túto poučku si napíšete do zošita SJ. Samozrejme ešte predtým, ako začnete písať, nezabudnite na okraj, dnešný dátum, Cvičenie. Pod cvičenie si napíšte farebný nadpis ZÁMENÁ. A teraz pokračujete poučkou.

Vrátime sa k cvičeniu č. 1, na str. 94. Sledujte otázku, ktorú zadala p. učiteľka! (toto cvičenie si urobte ústne za pomoci rodičov)

„Deti, neviete, kde je Janko?“   Slovo Janko je podstatné meno.

1. žiak: Ja som ho nevidel ani ráno v šatni.  (podstatné meno Janko sa nahradilo zámenom HO.

1. žiak mohol odpovedať aj takto: Ja som Janka nevidel ani ráno v šatni.

2. žiak: Opýtajme sa jeho sestry.

2. žiak mohol odpovedať aj takto: Opýtajme sa Jankovej sestry.

Utorok 05. 05. 2020

Vynecháte riadok a vypracujete si cv. 2, na str.94. Z cvičenia si vypíšete slová, ktoré sú farebne napísané – aj vy si ich vypíšte farebne.

Ja, Ty, On, Ona, Ono, My, Vy, Oni, Ony – sú zámená. Môžeme nimi nahradiť podstatné mená pomenúvajúce osoby a zvieratá.

Streda 06. 05. 2020

Aj dnes budeme pokračovať zámenami. Zámená, ktoré sme si včera napísali, si teraz zo zošita prečítame – aspoň 2x. Zopakujte si, čo sú zámená.

Otvorte si zošity, napíšte si dátum a Cvičenie. Nezabudnite vynechať riadok a skontrolujte si okraje. Teraz si napíšte poučku na str. 95.

Zámená ja, ty, on, ona, ono, my, vy, oni, ony sa vo vetách používajú v rôznych tvaroch – skloňujeme ich.

Ústne si spravte cv. 5, na str. 95

Písomne si spravte cv. 6a.), na str. 95

Štvrtok 07. 05. 2020

Dnes bude hodina veľmi jednoduchá!:-))) Urobíte si  písomne cv. 6b.) na str. 95

Vzor: Aj ona prišla na ihrisko. (6a.) - túto vetu si prečítate a na základe tejto vety robíte

Aj on prišiel na ihrisko.  (6b.) – túto vetu napíšete do zošita

Dostal od nej list. (6a.) - túto vetu si prečítate a na základe tejto vety robíte

Dostal od neho list. (6b.) – túto vetu napíšete do zošita

ČÍTANIE

Každý deň 1 stranu. Str.  105, 106, 107, 108

Pondelok 04.05.2020

Deti, dnes prechádzame aj v matematike na nové učivo. Sú to čísla do 10 000.

Otvorte si malý zošit matematiky. A tak, ako ste zvyknutí, vynechajte riadok, napíšte si dátum a Cvičenie. Nezabudnite si skontrolovať okraj.

Pod Cvičenie si napíšte nadpis: Štvorciferné čísla – čísla do 10 000

A teraz do nového riadku si napíšte:

1 000, 2 000, 3 000, 4 000, 5 000, 6 000, 7 000,  8 000, 9 000 – 9 999 (číslo 10 000 je 5-ciferné)

Teraz si budeme ústne opakovať:

Číslo, ktoré sa skladá z jednej číslici – cifry = jednociferné čísla (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0 )

Číslo, ktoré sa skladá z dvoch číslic – cifier = dvojciferné čísla (10, 11, 12,...   80,.... 89,...          99)

Číslo, ktoré sa skladá z troch číslic – cifier = trojciferné čísla (100, 101,   ....700, ... 820,.....            999)

Číslo, ktoré sa skladá zo štyroch číslic – cifier = štvorciferné čísla (1 000, ...1 010,.....  2035,....    9 999)

Pokračujte do malého zošita, vynechajte riadok.

1. Napíš do riadku 5 čísel jednociferných

2. Napíš do riadku 5 čísel dvojciferných

3. Napíš do riadku 5 čísel trojciferných

4. Napíš do riadku 5 čísel štvorciferných

Utorok 05. 05. 2020

PZ str. 34

Streda 06. 05. 2020

Opakujeme si!

2   4  5  8

T   S  D  J

Tisícky Stovky Desiatky Jednotky

Toto si prosím napíšte do malého zošita matematiky! Nezabudni!  Vynechať riadok, dátum a Cvičenie.

Potom pokračujte v PZ Str. 35

Štvrtok 07. 05. 2020

PZ str. 36

Moji milí žiaci! Na tento týždeň je to všetko. Prajem Vám veľa energie, aby ste zadané úlohy zvládli, pokiaľ bude možné, robte si úlohy samostatne, aby ste rodičov odbremenili.

Na záver Vám ešte prajem pevné zdravie, užívajte si teplé lúče slniečka, dávajte si na seba pozor a tak ako Vám hovorím v škole: „Čokoľvek robíte – robte s rozumom!“😊

So srdečným pozdravom ostáva Vaša p. učiteľka😊

Veľmi si želám, aby sme už boli spolu v našej triede!!! 😊