• Program "Školské ovocie"

• EURÓPSKY PROGRAM PODPORY SPOTREBY OVOCIA A ZELENINY V ŠKOLÁCH – „ŠKOLSKÉ OVOCIE“„ NAŠA ZÁKLADNÁ ŠKOLA SÍDL. SNP 1415/49 V GALANTE SA ZÚČASTŇUJE NA EURÓPSKOM PROGRAME PODPORY SPOTREBY OVOCIA A ZELENINY V ŠKOLÁCH S FINANČNOU PODPOROU EURÓPSKEJ ÚNIE“.

• Program Školské ovocie má za úlohu pravidelné zabezpečovanie čerstvého a spracovaného ovocia a zeleniny do škôl. Bol vytvorený Európskou úniou s cieľom zvýšiť informovanosť o zdravej výžive a zmeniť stravovacie návyky v rannom veku, a tým predchádzať nadváhe a obezite.
        • Program nie je určený na podporu slovenských dodávateľov, avšak ak je tovar v ponuke, môže byť zabezpečené dodanie aj od slovenských dodávateľov.
        • Vďaka tomuto programu deti základných a materských škôl konzumujú čerstvé a spracované ovocie a zeleninu vypestovanú aj v našich podmienkach.
        • Program je určený pre všetky deti, ktoré sa do programu zapoja. V našej škole je program zabezpečený prostredníctvom výdaja v školskej jedálni z dôvodu správnej evidencie, dodržania hygienických noriem a bezpečného vydávania ovocia. Každé dieťa sa do programu môže zapojiť prostredníctvom odoberania obedov v škole.

Viac informácií o programe nájdete na oficiálnej stránke: www.skolskeovocie.sk

Program "Školské ovocie" - Obrázok 1