• Vážení rodičia, budúci prváčikovia,

Základná škola Sídl. SNP v Galante oznamuje, že zápis do 1. ročníka sa uskutoční v dňoch 11. a 12. apríla 2024 v čase od 8:00 do 18:00 hod.

Tešíme sa na Vás!

• Vydávanie výpisov klasifikácie a polročných vysvedčení (9.ročník)

Vydávanie výpisov klasifikácie a polročných vysvedčení (9. ročník) sa uskutoční dňa 31.01.2024 (streda) počas 4. vyučovacej hodiny pre všetkých žiakov 1. aj 2. stupňa. Žiaci si výpisy/vysvedčenia prevezmú od triednych učiteľov vo svojich triedach.

31.01.2024 – skrátené vyučovanie - žiaci 1. – 9. ročníka končia 4. vyuč. hod. o 11:35 hod.

Vydávanie obedov:

Po skončení  4. vyučovacej hodiny sa budú vydávať obedy najprv pre žiakov 2. stupňa a žiakov 1. stupňa, ktorí nenavštevujú ŠKD, následne pre žiakov navštevujúcich ŠKD.

ŠKD je v prevádzke do 15:30 hod.

Vyučovanie riadne pokračuje dňa 01.02.2024 – polročné prázdniny sú zrušené!

• Šaliansky Maťko – školské kolo

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Šaliansky Maťko – školské kolo.

26.1.2014 sa v 2.B uskutočnilo školské kolo postupovej súťaže ŠALIANSKY MAŤKO. V príjemnej atmosfére súťažiaci predniesli  ukážky povestí. Pripravili si výber tém, ktorý porotu a ostatných prítomných očaril a zaujal. Svojimi výkonmi dokázali, že aj takáto náročná súťaž môže byť pre tých, ktorí prepadnú jej čaru prínosnou. Veríme, že víťazky budú našu školu v okresnom kole tejto súťaže skvelo reprezentovať.

• Prespávačka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Prespávačka.

Dňa 19.1.2024 mali žiaci opäť možnosť stráviť noc v škole. Prespávačky sa zúčastnili žiaci vyšších ročníkov (8.B, 9.B a 9.C).

Báli sa pri horore, smiali sa a zabávali pri hraní spoločenských hier. Zacvičili si v telocvični pri loptových hrách a vyčerpaní si objednali obľúbenú pizzu, na ktorú sa všetci tešili.

Večer sa uložili na spánok a spokojne zaspali.

Žiakom sa noc v škole páčila a určite si ju radi zopakujú.

Mgr. M. Michalcová

• Halové Majstrovstvá ZsAZ jednotlivcov mladšieho a najmladšieho žiactva

• Dňa 21.1.2024 v hale Elán Bratislava sa konala atletická súťaž – halové Majstrovstvá ZsAZ jednotlivcov mladšieho a najmladšieho žiactva. Pretekári TJ Olympia Galanta pri ZŠ sídl. SNP získali 4 medaile:

Najmladšie žiactvo:

Daniel R. - 1. miesto beh na 600m, 4. miesto - skok do diaľky z m. odrazu, 7. miesto - v behu na 60m.

Matej Š. - 1. miesto beh na 60m prekážky, 6. miesto - beh na 60m, 5. miesto - beh na  600m.

Lucia M. - 3. miesto vo vrhu guľou a 7. miesto na 60m prekážky.

Mladšie žiactvo:

Richard Š. - 1. miesto vo vrhu guľou

Ďalej našu školu reprezentovali v najmladšom žiactve:

Tamara S.- 5. miesto vo vrhu guľou, Matúš V., Alica Š., Boris Š., Mia T., Hana E.

Mladšie žiactvo reprezentovali:

Simona G. - 5. miesto v skoku do výšky, Laura M., Emma G., Natalia L., Marketa J.,

Andrej K., Matias P., Filip P.

Sofia Cs. - 4. miesto v behu na 60m prekážky, 5. miesto v behu na 60m a 9. miesto v behu na 150m; Sofia dosiahla v týchto disciplínach osobne rekordy. Teresa B. - 7. miesto vo vrhu guľou s osobným rekordom, Mia M. - 12. miesto vo vrhu guľou s osobným rekordom. Diana P.,  Karolina M., Veronika R., Manay De R., Lejla B. - 10. miesto v skoku do výšky, Patrik M., Ivo B., Patrik P..

Link na podrobné výsledky: https://statistika.atletika.sk/vysledky/75962/0/2

Všetkým zúčastneným pretekárom ďakujeme za ich podané maximálne výkony a vzornú reprezentáciu nášho atletického klubu TJ Olympia Galanta pri ZŠ SNP Galanta.  Za sprevádzanie a podporu na súťaži ďakujeme trénerkám Mgr. M. Pálovej, Mgr. A. Gajdošovej a Mgr. N.Novikovej.

Ďakujeme vedeniu školy ZŠ SNP Galanta a Mestu Galanta za vytváranie vhodných podmienok na športovú prípravu.

Dňa 23.1.2024                                                                                                    Mgr. Nina Novikova

• Mladí spisovatelia

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mladí spisovatelia.

Milovníci tvorivého písania si prišli na svoje vo výzve od literárneho časopisu detí galantského okresu Pod lupou. Naši žiaci ukázali, že stať sa malým básnikom či rozprávačom pútavého príbehu nie je také náročné. Stačí zobrať pero, papier a nechať sa unášať fantáziou. Druhé vydanie časopisu Pod lupou nás veľmi potešilo, pretože bolo uverejnených až 15 tvorivých prác našich žiakov:

Soňa Dz., Alexndra B., Laura A., Nela A., Anastasiia F., Timotej V., Noemi O., Lucia M., Nikol K., Matej Š., žiači 8. C, Natália L., Markéta J., Michaela T.

Mladým autorom gratulujeme a tešíme sa na nové umelecké príspevky. V najbližšej dobe bude aj oficiálne slávnostné vyhodnotenie druhého čísla za rok 2023.

Mgr. Kamila Hubináková

Foto: Literárny časopis Pod lupou

• Atletický tréning v hale ELÁN Bratislava

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Atletický tréning v hale ELÁN Bratislava.

Dňa 11.1.2024 sa žiaci našej školy z krúžku detskej atletiky (žiaci prvého stupňa) a športovych tried 5.A , 6.A, 7.A a 8.A zúčastnili atletického tréningu v hale Elán v Bratislave. 2 hodiny tréningu v jednej hale s reprezentantmi Slovenka (Patrik Dömötör, Ján Volko, Monika Weigertová, Filip Federič) dali našim žiakom pozitívne emócie, veľa nových skúsenosti a motiváciu na dosiahnutie svojich športových cieľov. Tento tréning bol zameraný prípravou na súťaž, ktorá sa bude konať 21.1.2024 - Halové Majstrovstvá ZSAZ mladšieho a najmladšieho žiactva a 10.2.2024 - Halové Majstrovstvá ZSAZ staršieho žiactva. Ďakujem učiteľkám a trénerkám Mgr. A. Gajdošovej, Mgr. M. Pálovej a Mgr. N. Novikovej za sprevádzanie a tréning.

Ďakujeme vedeniu školy ZŠ Sídl. SNP za podporu v tejto akcii.

Mgr. Nina Novikova