• Vážení rodičia, milí žiaci!

Tento týždeň sa k Vám prihováram so zadávaním domácich úloh posledný raz. Dnes vám poskytnem aj všetky informácie o ukončení školského roka 2019/2020.

SLOVENSKÝ  JAZYK

Pondelok 15. 06. 2020

Dnes si povieme o slovách, ktoré majú podobný význam. O tom, čo sú to slová s podobným významom si nájdete v učebnici na strane 106.  Je to poučka, ktorú si napíšete do svojich zošitov presne tak, ako ste zvyknutí. (vynechať riadok, napísať Cvičenie, dátum a pod cvičenie farebne nadpis: Slová s podobným významom, nezabudnite aj na okraj)

Str. 106, cv. 12  Toto cvičenie si tiež urobte do zošitov.

UTOROK 16. 06. 2020

Začíname si aj trochu opakovať! Trošku zalovíte v pamäti a budete premýšľať o písaní vlastných podstatných mien. Ako to zvládnete, sa presvedčíme spoločne, a to pomocou cvičenia na str. 107, cv. Opakovanie s Opkom Hopkom.

Streda 17. 06.2020

Str. 107, cv. 1 palec, 2 prsty, 3 prsty

Štvrtok 18. 06. 2020

Opakovanie: V rámci opakovania si prečítate všetky vybrané slová (b, m, p, r, s, v, z) Z každých vybraných slov si vyber len jedno vybrané slovo a utvor jednu vetu, ktorú si napíšete do zošita. Napr. Z vybraných slov po b si vyberiete slovo „nábytok“ a vymyslíte si vetu: Moji rodičia kúpili nový nábytok.

Pokračujete s vybranými slovami po m a vyberiete si  slovo „myš“. Do komory vbehla malá myš. A pokračujete ďalej s vybranými slovami po p.  ........ a tak ďalej.......

Piatok 19. 06.2020

Pokračujeme aj dnes opakovaním. Budeme si opakovať slovné druhy, a to takým spôsobom, že si do zošita napíšete tieto vety a budete určovať jednotlivé slová z vety a urči vety:

Vzor: Moja mama pracuje v obchode. ´= oznamovacia v.

Moja – zámeno, mama – podst.m., pracuje – sloveso, v – predl., obchode – podst. m.

1. Otec postavil vysoký múr. =

2. Moja malá sestra chodí do materskej škôlky.=

3. Tvoj brat chodí na vysokú školu?=

4. Poslúchaj svojich rodičov!=

ČÍTANIE na celý týždeň:

Učebnica SJ, str. 108, 109 – Rozprávanie 1. časť + Rozprávanie 2. časť

Budem veľmi rada, ak čítanie sa Vám stane záľubou a budete čítať denne to, čo Vás baví.:-)))

V PZ si dokončite to, čo vám ešte chýba a opakujte si násobilku.

OZNAMY PRE ŽIAKOV I PRE VŠETKÝCH RODIČOV!!!

24. 06. 2020 od 8.00 – do 10,30 hod. sa budú odovzdávať učebnice. Učebnice prídu odovzdať všetci žiaci, aj tí, ktorí do školy 1. 6. 2020 nenastúpili. Učebnice sa odovzdávajú tie, ktoré si žiaci nekupovali. Žiaci si zoberú domov všetky veci, ktoré majú v triede. (telesnú, výtvarnú, Slniečka, príp. uteráky) Obedovať môžu ísť len tí, ktorí chodili do školy od 1. 6. 2020. Budú sa odovzdávať aj kľúče od skriniek v šatni. Knihy musia byť pripravené na odovzdanie, to znamená vygumované a podpísané (meno a rok použitia)

30. 06. 2020 – Vydávanie vysvedčení vo svojich triedach od 8,00 – do 8,40 hod.

Obedy v tento deň nebudú, ŠKD bude otvorená do 11,30 hod.