• Veľká micro informatika

• V prvom polroku školského roka 2021/2022 bol nadáciou Pontis vyhlásený 2. ročník grantovej výzvy ENTER pre školy, v spolupráci s Telekomom, SPy a Aj Ty v IT. Digitálne zručnosti prinášajú lepšie príležitosti a sú predpokladom pre kvalitný život v modernom svete, preto sa do projektu zapojila aj  Základná škola Sídlisko SNP v Galante s úspešným projektom pod názvom:

"Veľká micro informatika"

Cieľom grantového programu je sprístupniť žiakom a žiačkam druhého stupňa základných škôl a žiakom a žiačkam stredných škôl hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov. Micro:bity môžu byť využité nielen na hodinách informatiky, ale aj na všetkých ostatných predmetoch, pretože ich využitie je veľmi praktické a variabilné.

Vypracovaním úspešného projektu sa podarilo pre školu získať až 26 základných sád BBC micro: bit a jednu sadu SMART home kit, ktoré žiaci budú využívať na hodinách informatiky.

Čo je to micro:bit

Je to mikropočítač menší ako mobil. Ide o najjednoduchšie programovateľné teliesko na trhu a je vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Dajú sa s ním vytvárať jednoduché hry, merať teplota, ovládať zvuk či svetelnosť iných zariadení.

Pomocou získaných sád si môžu žiaci 8. a 9. ročníka nadobudnuté vedomosti z programovania reálne vyskúšať v praxi kedy im micro: bity ožijú v rukách, vykonajú príkaz po stlačení tlačidla prípadne zahrá naprogramovanú hudbu.

Fotografie z realizácie projektu nájdete vo fotoalbume: TU

Informácie o práci s micro:bitom:Zoznamy-> predmety-> Informatika

Mgr. E. Velazquez

Koordinátorka projektu